Slávek Hora

Bohuslav Hora

učitel českého jazyka a literatury, dějepisu

lektor
Učitelem jsem 25 let, v posledních 20 letech mě zajímají hodně technologie a jejich implementace do vzdělávání. Používám IT nástroje v běžné výuce, učím je využívat jak svoje žáky, tak i kolegy učitele. Zajímá mě smysluplné pedagogické využití jednotlivých digitálních nástrojů, programování i robotů.
O využití píši společně s Petrou Boháčkovou blog dejtemipevnybod.cz, spolupracuji na blogu DZS itfitness.cz – jsem ambassadorem eTwinningu.
Jako fotografa mě najdete na Instagramu, svoje postřehy, nápady a retweety najdete na mém twitterovém účtu, v neposlední řadě také na facebookovém účtu, tam i v různých skupinách – GEG Učte s námi 2.0, Učitelé+ a dalších.
Pracoval jsem pro Gymnázium Rokycany, ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi Tábor, ZŠ Planá nad Lužnicí, v současné době praktikuji v ZŠ a MŠ Chraštice jako učitel informatiky a ve Škole Můj Projekt – Jižní Město, Praha 11 jako zástupce ředitelky pro pedagogiku.
Mými největšími úspěchy jsou 3. místo v Global Teacher Prize ČR v roce 2017 a anketa 18 inspirativních v časopisu Forbes.
Jako lektor smysluplného využívání ICT vedu kolegy učitele, inspiruji se jejich prací a snažím se je také inspirovat mými nápady do vyučovacích hodin, bloků a projektů.