Pro školy

Přemýšlíte o vylepšení modelu třídních schůzek a chcete vnést do života školy stálý dialog s rodiči na digitální témata? Chybí Vám sekce o digitálním rodičovství na webu školy? Hledáte financování společných aktivit s rodiči?

Představení Digikompas

Vážené školy, ředitelky, ředitelé a zástupci sborovny v různých rolích kolem digitálního vzdělávání. V dnešní době není na školu málo nároků a v Jednotě školských informatiků jsme si vědomi, co všechno každá škola musí řešit.

Proto nabízíme síť ambasadorů DigiKompas, kteří věří, že digitální technologie jsou pro nás všechny velkou příležitostí, jak zlepšit komunikaci i učení dětí a dospělých, a jak v životě školy mohou pomoci.

Jaké mají zkušenosti ostatní?

Vím, že to rodiče zajímá. Bavíme se o tom na chodbách, bavíme se, když přijdou pro své děti. Bavíme se, co s jejich mobily, co s jejich hrami, jak často, jak dlouho a já jsem tedy dostala všechny odpovědi.

Adriana Chittussi

Ředitelka ZŠ Vlásenický dvůr v Pelhřimově

Často se stkávám s tím, že učitelé se z počátku bojí: ,,Nejsem přeci programátor, já to nemůžu učit!“ Vy jste především odborník na vzdělávání a tyto malé blechy nebo jiné hračky vám mohou pomoci dosáhnout vašeho vzdělávacího cíle. Dá se to naučit, nemusíte být programátor, nebojte se toho.

Andrej Novik

Vedoucí kroužku programování ve SCIO

Dodáváme inspiraci a odvahu

DigiKompas pro rodiče dodává odvahu a inspiraci školám, které z různých zdrojů navazují úzkou spolupráci s rodiči a digitální témata ve výchově i vzdělávání řeší.

Z našeho pilotního projektu máme zkušenosti a náměty na realizace:

  • třídních schůzek s digitálními tématy,
  • diskusní kavárny s rodiči na témata výchovy a vzdělávání,
  • specifické konzultace třídních učitelů s rodiči na digitální témata,
  • promítání filmů a jiných materiálů spojených s diskusí s psychology a další.

Hledáte-li model pro svou školu, inspirujte se u ambasadorů a v knihovně. Na dočasnou dobu Vám také můžeme zapůjčit lektorský kufřík pro přípravu strategie komunikace mezi školou a rodiči.

Nabídněte digitální témata i u vás ve škole!

Nejnovější články

Chci se zapojit

Jsem zástupce školy a rád bych podpořil/podpořila pravidelné setkávání (offline/online) s rodiči naší školy na digitální témata. Napište nám vzkaz a spojíme se s Vámi na dohodnutí strategie právě ve Vaší škole.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s předáním výše uvedených osobních údajů spolku JŠI a se zněním souhlasu o zpracování osobních údajů.