Veronika Šancová

Veronika Šancová a Prototýpci

lektorka a spojka mezi fyzickým a digitálním tvořením

Veronika založila na základě své rodičovské zkušenosti Prototýpky. Je jejich předsedkyní a taky manažerkou, fundraiserkou, lektorkou, metodičkou, účetní, technickou podporou, autorkou článků, skladníkem a uklízečkou (velkou výhodu spatřuje v tom, že je od dětství hyperaktivní:-)).

Má za sebou přes 20 let podnikání, je spolumajitelkou IT firmy a dlouhé roky se vyskytuje v různých rolích v mnoha vzdělávacích projektech. Nejraději pracuje přímo s dětmi a posouvá startupové skupinky, ale v poslední době se daleko více věnuje pedagogům a rodičům, kteří pak kreativitu ve fyzickém i digitálním kontextu posouvají na novou úroveň ve svých školách a domovech.

 Prototýpci

Cílem Prototýpků je vytvářet prostor pro fyzické i digitální tvoření zejména u dětí 1. stupně ZŠ. Organizace nabízí interaktivní a zážitkový webinář pro rodiče s názvem Vaše dítě jako tvůrce v digitálním světě a prezenční i distanční workshopy pro pedagogy, na nichž se seznamují s kreativními a aktivizačními nástroji do výuky (interaktivní kvízy, tutoriály, grafika, interaktivní tabule). Náplní všech vzdělávacích akcí je představení možností propojení fyzického a digitálního tvoření a praktické nástroje podpory dětí a zvyšování jejich kreativních digitálních kompetencí.

V nabídce máme i akreditovaný osmihodinový kurz PROTOTÝPCI – kreativní digitální nástroje do výuky (číslo akreditace: MSMT- 32024/2020-4-815).

Kontakt:
https://prototypci.cz/
e-mail: veronika.sancova@prototypci.cz